Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaCiltYaşlanma KarşıtıYaşlanma Belirtilerinden Kurtulmak için 6 Ameliyatsız Seçenek

Yaşlanma Belirtilerinden Kurtulmak için 6 Ameliyatsız Seçenek

Çoğu zaman, insanlar gözle görülür bir değişim için bıçak altına yatmak gerektiğini düşünür. Gerçekte, yaşlanma belirtilerinden kurtulmaya yardımcı olmak için evde kimyasal peeling ve PRP mikro iğnelemeden dolgu ve lazerlere kadar çok sayıda cerrahi olmayan seçenek mevcuttur. Sizi gereksiz araştırmalardan kurtarmak ve istediğiniz faydalar için yanlış tedaviyi tercih etmemeniz için dermatologların en sevdikleri cerrahi olmayan yaşlanma karşıtı tedavileri araştır. Kendi kendinize yaşlanmayla baş etmek için yazımızı okumaya devam edin.

1- Botoks

Botox enjekte edilebilir, ancak dolgu maddesi değildir. Botoks (diğer adıyla botulinum toksini), enjeksiyon bölgesindeki yüz hareketini geçici olarak dondurmak için tasarlanmış bir nöromodülatördür. Bu kulağa korkutucu gelse de, aslında çok faydalıdır çünkü kırışıklığa meyilli bir alanı (örneğin alın, gözlerin arası veya kaz ayağı, dış göz bölgesi) dondurarak hastanın ifadelerinde ve mimiklerinde problem olmadan, sadece çizgileri derinleştirmeden bir görüntü oluşturacaktır. Yetenekli bir enjektörden (yani bir dermatologdan) Botoks enjeksiyonları aldığınız sürece, zayıflamış yüz hareketlerini ve genel olarak daha az göze çarpan çizgileri rahatlıkla görebileceksiniz.

Botox enjekte edilebilir, ancak dolgu maddesi değildir. Botoks (diğer adıyla botulinum toksini), enjeksiyon bölgesindeki yüz hareketini geçici olarak dondurmak için tasarlanmış bir nöromodülatördür.

Botoks en iyi kırışıklık bakımlarıyla bilinirken, birçok dermatolog botoksu başka yerlerde de kullanıyor. Örneğin, çene bölgesi popüler bir kullanım bölgesidir. Botox enjeksiyonlarının etkileri ortalama üç ila dört ay sürebilmektedir.

2- Evde Kimyasal Peeling

Estetisyeninizden veya dermatoloğunuzdan randevu almadan önce, evde yapabileceğiniz harika bir seçeneğiniz olduğunu bilin. İşte burada evde kimyasal peelingler devreye giriyor. Kulağa ciddi bir iş gibi gelse de, bu ürünler klinik içi tedavilerde kullanılan asitlerin önemli ölçüde daha düşük yüzdelerine sahiptir. Bu nedenle, talimatları uyguladığınız sürece evde kullanım için tamamen güvenlidirler.

Evde Kimyasal Peeling

Dermatologlar, evde kullanılabilecek gerçekten yenilikçi ürünler olduğunu söylüyor ve bunların ofis içi tedavileri sürdürmede ve aynı zamanda cilt bakımına düşkünlükte faydalı olduklarını belirtiyor. Örneğin, dermatoloğunuz veya estetisyeniniz tarafından yapılan bir TCA peelingi yerine, evinizde 75-150 lirası fiyatı değişen Tca Kimyasal Peelingleri kullanabilirsiniz. Bu peelingler, evde kullanımı güvenli olan tıbbi sınıf bir peelingdir.” Hepsinden iyisi, peeling, evinizden çıkmadan kendinize birinci sınıf, profesyonel kalitede bir peeling uygulamak için ihtiyacınız olan tüm ürün ve aksesuarlarla birlikte gelir. Uyarı: Gelişim çağını tamamlamamış kişiler, cildinde açık yara bulunanlar, alerjik sorunu olanlar kullanamazlar.

3- Dolgu Maddeleri

Enjektablların başka bir türü, dermal dolgu maddeleri, yüzün bölgelerinde hacmi artırmak için kullanılır.

Yüzü yeniden hacimlendirmek ve yüz çizgilerini azaltmak için kullanılır. Bu dolgu maddeleri, nazolabial kıvrımlar(burun deliklerinin yan kısımlarından başlayıp ağıza doğru ilerleyen çizgi), yanak büyütme ve yaşa bağlı orta yüz kontur eksikliklerinin düzeltilmesi gibi orta ila şiddetli yüz kıvrımlarının ve kırışıklıkların düzeltilmesi için cildin dermal tabakasına enjeksiyon yapılmasıdır. Enjeksiyondan sonra hastalar, ne kadar dolgu maddesi kullanıldığına bağlı olarak sonuçların altı ila 12 ay arasında sürmesini bekleyebilirler. 

Sırada dudaklar için kullanılan Juvederm Volbella, Restylane Silk ve Kysse var. Dermatologlar Juvederm ve Restylane gibi dermal dolgu maddeleriyle dudak büyütme işlemlerinin son derece popüler söylüyor. Bu hyaluronik asit dolgu maddeleri, hacim kaybını değiştirmek, yaşlandıkça ortaya çıkan ince dudakları büyütmek veya bir bütün olarak dudakları geliştirmek için kullanılabilir.

4- Lazer Cilt Tedavileri

Dolgu maddeleri gibi, çeşitli lazer cilt tedavileri de mevcuttur. Ancak en popüler olanı Fraxel’dir. Fraxel 169 adet lazer ışınını aynı anda uygulayabilen son derece gelişmiş bir cihazdır. Dermatologlar cildin daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için FDA (Birleşik Devletler Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı olduğunu belirterek, Fraxel’in cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmek için altın standart tedavi olduğunu söylemektedir. Cildin orijinal, mükemmel dokusuna geri dönmesine yardımcı olur ve daha pürüzsüz, daha taze, daha genç görünen bir cilt, geliştirilmiş ton ve doku, daha küçük gözenekler, istenmeyen kahverengi lekelerin, akne izlerinin, hiperpigmentasyonun ve ameliyat izlerinin silinmesine ve ince çizgi çizgilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Kısacası, yaşlanma karşıtı cerrahi olmayan cilt bakımı tedavileri alanında en iyi tedavilerden biridir.

5- PRP Mikro İğneleme

Cildinize ufacık iğneler batırmak doğal görünmese de, süreç aslında mevcut en doğal yaşlanma karşıtı yaklaşımlardan biridir, çünkü dudak uçuklatan sonuçlar yaratmak için hastaların kan plazması kullanır. 

PRP ile Microneedling deride mikro yaralamalar oluşturmak için ince iğneler kullanır. Mikro yaralanmalar doğal iyileştirme yöntemleridir kolajen üretimini artırmak için uygulanır. PRP (Platelet Rich Plasma) trombositten zengin plazma anlamına gelir, kolajen sentezini doğrudan kanınızdan uyaran güçlü büyüme faktörleri içerdiğinden bağ dokusunun yeniden inşasına yardımcı olur. Sağlıklıdırlar haliyle gayet doğal olarak daha genç görünen dokuyu iyileştirmek ve yenilemek için çalışan bu büyüme faktörleridir. PRP hastaların doku, sıkılık, ince çizgiler, yüzeysel akne izleri ve hatta büyük gözeneklerin görünümünde iyileşme sağlayabilir.

6- Thermage CPT(Termaj)

Thermage CPT, genel olarak daha genç görünen bir görünüme yol açan cildi pürüzsüzleştirmeye, sıkılaştırmaya ve şekillendirmeye yönelik invaziv olmayan (ameliyatsız) bir tedavidir. Renk körü olan bir radyofrekans lazer olduğu için tüm cilt tipleri Thermage CPT ile tedavi edilebilir. Thermage’ın en iyi yanı, 30 ila 90 dakikalık bir tedavinin olağanüstü sonuçlar sunabilmesidir.

Yüzde, gözlerde, karında, kalçada ve uylukta kırışık ve sarkmış cilt gibi Thermage ile tedavi edilebilecek birden fazla alan mevcuttur. Yaşlandıkça, cildimizi sıkı tutan kolajen parçalanır, bu da cildin yaşlanmasına, ince çizgilere ve kırışıklıklara yol açar. Thermage, kolajen sentezini tetiklemek ve cildin daha derin, kolajen açısından zengin katmanlarını ısıtmaya yardımcı olmaktadır. 

BENZER İÇERİK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam-

En Popüler Yayın

Son Yorumlar