Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaCiltYağlıBerrak Bir Cilt İçin Kil Nasıl Kullanılmalıdır

Berrak Bir Cilt İçin Kil Nasıl Kullanılmalıdır

Bentonit Kil Faydaları

Kil sadece çömlek yapmak amaçlı değil, cilt bakımı da dahil olmak üzere birçok farklı fayda sunan şaşırtıcı derecede çok amaçlı malzemelerden biridir. Bu zamanlarda, yağlı veya akneye meyilli ciltlere yönelik arındırıcı ürünlerde görmeniz muhtemeldir. Peki kilin cildimize ne faydası var?

BENTONİT KİLİ

BİLEŞEN TÜRÜ: Mineral açısından zengin kil

BAŞLICA FAYDALARI: Fazla yağı emer, pul pul dökülür, iltihap ve akne önleyici özellikler sunar.

KİMLER KULLANMALI: Yağlı veya akneye meyilli cilde sahip olanlar bentonit kilini özellikle faydasını görebilir, ancak kuru veya hassas cilde sahip olanlar için ciltlerinin çok daha fazla kurumasına sebep olabilir.

NE SIKLIKLA KULLANMALISINIZ: Bu, kullandığınız ürüne ve cilt tipinize bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle haftalık olarak kullanmak faydalı olacaktır.

Elma sirkesi ve zerdeçal gibi çeşitli farklı malzemelerle birlikte kullanılması faydasını artıracaktır.

Birden fazla akne ve yağlanmaya karşı koruyan ürün ile aynı anda kullanmak cildiniz için çok fazla kurumaya sebep olabilir.

Bentonit Kil Nedir?

Mineral açısından zengin ve yıpranmış volkanik külden yapılmış maddedir. Bentonit kil kalsiyum, magnezyum ve demir gibi mineraller içerdiğinden yüzyıllardır detoksifikasyon için geleneksel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Genellikle toksinlerin vücutlardan emilmesi ve arındırılması için ilaç olarak kullanıldı ve aynı şekilde cilt bakımında da kullanılmaktadır.

Bentonit Kilinin Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Bentonit kilin en büyük özelliği detoksifiye(organizmanın kendisine zararlı olan toksik maddelerden arınması) edici özellikleridir, ancak bundan daha fazlasını yapabilir.

  • Fazla yağı emer: Kilin fazla yağları emme özelliği onu akneye meyilli ciltler için ideal kılar; Emici özelliklerin aynı zamanda cilt üzerinde geçici bir sıkılaştırma etkisine sahip olmakta ve belirgin gözeneklerin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olmaktadır.
  • Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir: Sivilcelerle mücadele edenler için bir başka nimet olan bentonit kil doğal olarak anti-inflamatuardür ve inflamatuar akneyi sakinleştirmeye yardımcı olabilmektedir.
  • Bazı yaşlanma karşıtı etkileri olabilir: Dürüst olmak gerekirse, bentonitin küçümsenmeyecek özellikleri vardır. Bu kilde bulunan mineraller, cildi UV kaynaklı serbest radikal hasarından korumaya yardımcı olabilir ve bu da yaşlılık karşıtı bir etkiye katkıda bulunur.

Bentonit Kilinin Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkilere gelince, bentonit kilinin vücuda uygulanmasının, herhangi bir tahriş ve vücuda olumsuz yan etkileri olma olasılığı, gerçekten gerçekten çok düşük ihtimaldir, fakat duyarlılık veya tepki her zaman mümkündür. Yüzünüzün her yerine uygulamadan önce ön kolunuzun iç kısmında küçük bir test yapın ve tahriş oluşursa kullanmayı bırakın. Ve genel olarak konuşursak, bentonit kili en iyi şekilde yağlı cilde sahip olanlar için ayrılmıştır, çünkü başlangıçta daha kuru bir cilde sahip olan herkes için cilt kuruluğunu daha da fazla artırabilir.

Kuru bir cilde mi sahipsiniz? O zaman “

Kil Nasıl Kullanılır?

Bentonit kili içeren küçümsenemeyecek sayıda ürün var, çünkü çok çeşitli malzemelerle güzel bir şekilde kullanılabilmektedir. Satın aldığınız şeye dikkat etmek son derece önemlidir. Güzel değerleri sahip killer kullanmalısınız. Kilin kullanımı son derece basittir kili cildinize sürersiniz ve kurumasının ardından yüzünüzü durularsınız.

BENZER İÇERİK

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam-

En Popüler Yayın

Son Yorumlar